· Podle průzkumů, do kterých se zařadilo 20 Evropských zemí, jednoznačně velí v nákupech na internetu Britové, kteří ročně nakoupí jakékoli zboží za 1118 eur což, je v přepočtu 29 240 korun.
· Češi jsou na 14 místě hned pod Slováky, kteří jsou na 13 místě. Utratí za nákupy 200 eur což je, 5230 korun na Slovensku je to o něco méně.
· Na posledních místech v žebříčku jsou Rusové, Poláci a Turci. Tyto nižší pozice jsou přidělovány špatné logistice. Třeba Turci dají za nákupy pouhých 72 eur. Zdejší doručení zboží třeba na Sibiř by bylo dost těžké až nemožné.
· Internetový podíl prodeje v Česku, je 7,1 procent, v Británii je to dvojnásobek 16,8 procent.
· Britové na internetu nejraději objednávají potraviny, je pro ně pohodlnější z domova než chodit do obchodu, a to nejčastěji v řetězci Tesco. V této zemi společně s Německem, Itálií a Nizozemskem internetový nákup nejvíce vzrůstá.
· Spousta internetových prodejců nabízí výhodné nákupy. Hodně zajímavých slev jednotných i skupinových. Někteří nabízejí peněžní odměny za Vaše nákupy. Na internetu si v dnešní době můžete koupit prakticky cokoli. Potraviny, elektro, cokoli, co se týká domácnosti, zájezdy a dovolené a spoustu dalších.
· Musíme si ale dát pozor v té velké nabídce různých internetových obchodů, abychom nenaletěly podvodníkům. V období Vánoc se internetové nákupy podrobují našim žádostem z celého roku snad nejvíce. Každý shání něco pěkného, originálního a za dobré peníze. Další kámen úrazu mohou být různé výprodeje a slevové akce. Vybírejte proto z ověřených zdrojů a internetových obchodů ať nenaletíte podvodníkům.
· Existují různé cenové porovnávače a hodnocení obchodů i zboží, které se na internetu nabízí. Pozor i na zahraniční prodejce a jejich podmínky tady také a obzvlášť platí pravidlo ověření zdroje.