Znal jsem jednoho, který nedal na internet dopustit. Bez něj už nemohl být. A jednou mi povídal, jak se mu něco stalo s routerem. Prý se šel podívat, co se s ním děje, a cestou se zastavil v obýváku za členy své rodiny. Byli to prý docela milí a příjemní lidé. IT je král moderní doby a vládne všude, kde se lidé ovládnout dají a nechají. Ale také nám přináší neuvěřitelnou spoustu informací během několik minut, a to z celého světa. A protože přináší informace, patří tedy mezi informační technologie nonens volens. Již není nutno sledovat zprávy v pofiderních televizích, nemusí se hledět na reklamy, které se mezi tím vysílají, takže se to celé utrpení jen a jen prodlužuje.
V internetových informacích je však skryto velké nebezpečí i když v televizi je to vlastně totéž. Jen jinou formou. Jsou to falešné zprávy. Jistě znáte. Fake news, tak se tomu všeobecně říká v jistých kruzích. Jde o to, že umístí nebo rozesílají zprávy, které nejsou ověřeny od dvou nezávislých zdrojů. Což by ještě nebylo to nejhorší. To horší zlo je to, že úmyslně vyrábějí zprávy vymyšlené a matoucí. S těmi zacházejí stejně jako s předešlými a tím matou lidi ještě více.
Jak proti tomu bojovat? Nijak. A jak je rozeznat? To je poměrně jednoduché, nevěřit. A když už vás něco nutí poslat zprávu dále nebo ji vůbec šířit, ověřte ji, jak již výše popsáno. Teprve pak lze zprávu považovat za jakž takž důvěryhodnou a podle toho s ní také zacházet. Informační technologie však nejsou jen toto zlo, ale také spousta dobrých věcí, které pomáhají obyčejným lidem. Například ve spojení s rodinou, vyhledávání léků a spoustu dalších užitečných věcí. Jen je třeba umět to najít a pak také umět to používat. Každý člověk je jistě spokojen, když mu nic nechybí a IT mu k tomu mohou dopomoci mnoha různými způsoby. Chce to jen zpočátku trošku trpělivosti. Tak hledejte a učte se.